Ikona czatu
top of page

Wymiana izolacji RTO

Updated: Jul 2

Wymiana izolacji w RTO

Izolacja pełni nie wiarygodnie ważną role w urządzeniach RTO. Żadna stal nie wytrzymała by takich różnic temperatury jakie panują w środowisku dopalania termicznego. Urządzenia RTO często usytuowane są na zewnątrz zakładów przemysłowych gdzie w okresach zimowych w niektórych krajach mają do czynienia z minusowymi temperaturami gdzie podczas jego pracy w komorze spalania występują temperatury 0d 700-1300 C. W celu zabezpieczenia termicznego stali oraz uniknięcia stopnia rosy wynikającego z różnic temperaturowych, inżynierowie projektujący RTO zastosowali izolację termiczną o grubości od 15-25cm.

Izolacja jest bardzo trudna do zamontowania a przede wszystkich bardzo niebezpieczna, dlaczego ?

Aby prawidłowo zamontować izolację należy w pierwszej kolejności za kotwić mechanicznie, jednocześnie obsadzając ja kleju termicznym.

Monterzy, którzy wykonują do zadanie muszą być bardzo dobrze zabezpieczeni ponieważ izolacja posiada w swojej budowie włókna ceramiczne, które podczas prac unoszą się powietrzu. Osoba pracująca w takim środowisku bez zabezpieczenia narażona jest bardzo duże problemy z drogami oddechowymi, izolacja RTO na którą nie wynaleziono jeszcze zamiennika jest również wysoko rakotwórcza.

Wymiana izolacji w RTO

Do wymiany czy też montażu izolacji powinno zamawiać się tylko i wyłącznie wyspecjalizowany serwis do zadań RTO.

Firma Green Technologies jest rekomendowana przez większość producentów RTO w USA. Teraz odnajdujemy swoje miejsce na rynku w Europie. Gwarantujemy pełny zakres prac przy RTO, montujemy i wymieniamy prawidłowo izolację w RTO oraz oczywiście sprzedajemy każdy rodzaj izolacji z dostawą do klienta w wyznaczonym terminie.13 views0 comments
bottom of page