Ikona czatu
top of page

Proces spalania w thermal oxidizer RTO

Jednym z kluczowych czynników wpływających na efektywność tego procesu jest zawartość rozpuszczalników w dopalanym gazie. Im wyższe stężenie rozpuszczalników, tym bardziej komfortowa jest eksploatacja RTO.

Proces spalania w thermal oxidizer RTO
Palnik RTO odpowiedzialny za proces utleniania

Proces spalania w thermal oxidizer RTO (Regenerative Thermal Oxidizer) odgrywa istotną rolę w usuwaniu szkodliwych substancji organicznych (VOC) z gazów odpadowych. Jednym z kluczowych czynników wpływających na efektywność tego procesu jest zawartość rozpuszczalników w dopalanym gazie. Im wyższe stężenie rozpuszczalników, tym bardziej komfortowa jest eksploatacja RTO.

Proces spalania w thermal oxidizer RTO

Przy odpowiedniej zawartości rozpuszczalników, urządzenie RTO po rozgrzaniu komory może wejść w proces autotermii. Oznacza to, że proces utleniania zachodzi bez udziału paliwa zasilającego palnik. Jest to bardzo korzystne z punktu widzenia oszczędności energii i kosztów operacyjnych. RTO jest w stanie utrzymać wystarczającą temperaturę utleniania przy małym udziale paliwa, co przekłada się na efektywność i wydajność procesu spalania.


Niestety, gdy występuje niska zawartość rozpuszczalników, cały proces utleniania opiera się głównie na paliwie zasilającym palnik, aby utrzymać odpowiednią temperaturę spalania. Jest to mniej korzystne z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia, ponieważ wymaga większego zużycia paliwa.


Podczas spalania z niską zawartością rozpuszczalników, wytwarzają się cząstki odpadowe w postaci krzemianów, które mogą skutecznie zapychać kanały przelotowe w mediach ceramicznych. Zapchanie mediów ceramicznych prowadzi do zmniejszenia przepływu gazów, obniżenia wydajności i skuteczności RTO.


Jednak nie ma potrzeby wymiany całego złoża ceramicznego, jeśli wystąpiło zapchanie mediów ceramicznych w RTO. Firma Green Technologies specjalizuje się w regeneracji złoża ceramicznego, oferując skuteczne i ekonomiczne rozwiązania dla problemów związanych z zapchanymi mediami ceramicznymi w RTO.


Proces regeneracji złoża ceramicznego polega na profesjonalnym czyszczeniu i przywracaniu pierwotnej funkcjonalności mediów ceramicznych. Green Technologies posiada odpowiednie doświadczenie i technologie, które pozwalają na skuteczną eliminację nagromadzonych substancji i zapychających cząstek.


Korzystając z usług Green Technologies, można przywrócić optymalne działanie RTO bez konieczności wymiany całego złoża ceramicznego. Wystarczy skontaktować się z firmą Green Technologies i zamówić regenerację złoża. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie wysokiej efektywności procesu spalania, minimalizacja kosztów eksploatacyjnych oraz redukcja negatywnego wpływu na środowisko.Podsumowując, proces spalania w thermal oxidizer RTO odgrywa kluczową rolę w usuwaniu szkodliwych substancji organicznych z gazów odpadowych. Optymalna zawartość rozpuszczalników w dopalanym gazie jest istotna dla efektywności i komfortu eksploatacji RTO. W przypadku zapchania mediów ceramicznych, firma Green Technologies oferuje regenerację złoża, co pozwala na przywrócenie optymalnego działania urządzenia bez konieczności jego wymiany.

1 view0 comments
bottom of page